XXVI LO w Łodzi

»Statut

Szanowni Państwo,

Wydział Zarządzania UŁ chciałby bardzo serdecznie zaprosić Państwa na spotkania online, które umożliwią poznanie różnych kierunków studiów i podjęcie właściwej decyzji edukacyjnej.

Przez dwa miesiące będziemy spotykać się na żywo online i opowiadać o studiach I stopnia. Do udziału w spotkaniach zaprosiliśmy wykładowców, studentów i absolwentów. Uczestnicy będą mogli zadawać pytania na czacie. Wstęp jest wolny i nie trzeba posiadać konta na MS Teams, by oglądać wydarzenie na żywo.

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/2kPXhmzc7

Strona www projektu: https://bit.ly/3eKUnnw

 


 

Oprócz tego w najbliższym tygodniu 24 marca o godz. 18.00 na platformie MS Teams odbędzie wykład na temat cyfryzacji. To doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej na temat najnowszych technologii informacyjnych i komunikacyjnych.

Link do spotkania: https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_OGVjZDQ2MTItODBkYy00N2FkLWFiYzUtZGQ3YmIzM2M3Zjk0%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%2263441aef-da0e-4397-bb7e-f9d4705e963b%22%2c%22Oid%22%3a%225df9f566-519b-40a2-9047-dac5c1d0a61c%22%7d

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/3Ixq1LrWq


 

Drodzy uczniowie, koledzy i koleżanki

Serdecznie zachęcamy do wyrażenia siebie podczas XXV edycji FETY. Możecie kreatywnie wykorzystać Wasze pomysły, pokazać światu jak rozumiecie i co widzicie podczas "Snu na jawie"- bo takie hasło przyświeca w tym roku naszemu Festiwalowi. Nie myślcie zbyt długo, zachęcamy do zapoznania się z regulaminem na stronie www.feta.lo26.pl, wysłania zgłoszenia  oraz przysłania pracy do 9 kwietnia. Gwarantujemy wspaniałe nagrody, niezapomniane emocje oraz możliwość wstąpienia na ścieżkę artystycznej przygody.

 

Więcej informacji na naszej stronie, FB i IG

 

Organizatorzy, którzy tworzą FETĘ pomimo różnych przeciwności:-)

 


 

Pragniemy poinformować Was o wynikach konkursów zorganizowanych przez uczniów kl. 2AG z okazji Dnia Patrona. Pomimo utrudnionych warunków, w jakich przyszło nam teraz pracować, tradycji stało się zadość i udało nam się przeprowadzić kolejną edycję konkursu, choć tym razem w wersji online.
 
Uczniowie wszystkich klas pierwszych dzielenie rywalizowali ze sobą w czterech kategoriach. Oto zwycięzcy!
 
  • • Konkurs literacki na najlepsze opowiadanie przedstawiające fragment życia K. K. Baczyńskiego: 1 miejsce - Joachim Klepaczko kl. 1b
  • • Konkurs recytatorski na najlepszą recytację wiersza pt. „Elegia o… [chłopcu polskim] K. K. Baczyńskiego: 1 miejsce - Jerzy Szwankowski kl. 1e; wyróżnienia: Marcin Twardowski kl. 1c oraz Piotr Kacprzak kl. 1a
  • • Konkurs plastyczny na najlepsze wykonanie portretu K. K. Baczyńskiego: 1 miejsce - Karolina Miazek kl. 1e; wyróżnienia: Julia Szlompek kl. 1a oraz Marta Wieteska kl. 1c
  • • Konkurs wiedzy o patronie: 1 miejsce - Maciej Kowalski kl. 1c; wyróżnienia: Michał Ogłuszka 1d1 oraz Patryk Marciniak 1d2
 
Gratulujemy oraz serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursów. To ważne, abyśmy pomimo pandemii pozostali aktywni.
A tutaj możecie przeczytać opowiadanie:
Jest nam niezmiernie miło ogłosić wyniki konkursu na najlepsze tłumaczenie na jęz. angielski wiersza K.K. Baczyńskiego “Z lasu”.
I miejsce - Laura Barańska kl. 2cg
II miejsce - Natalia Katafiasz kl. 2cg
III miejsce - Jan Mikołajczyk kl. 2cp
wyróżnienia - Aleksandra Maryniak k. 2ag oraz Natalia Andrejkow kl. 2cp.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za nadesłanie swoich prac, poziom w tym roku był wyjątkowo wysoki. Tak trzymajcie i liczymy na Wasze tłumaczenia również w następnej edycji konkursu.

Laureatom serdecznie gratulujemy! Wasz wysiłek zostanie doceniony, bo już niedługo zaprosimy Was do szkoły po odbiór nagród rzeczowych i dyplomów.

A tutaj możecie przeczytać nagrodzone tłumaczenia:
https://tiny.pl/rnl3h

Koleżanki i koledzy, 

zastanawialiście się w jakim mieście chcielibyście uczyć się, pracować i spędzać czas wolny? Jesteście ciekawi jak może wyglądać miasto przyszłości?  A może wyróżniacie się nieszablonowym myśleniem i kreatywnymi pomysłami? To konkurs dla Was.  

 

Z okazji XV Dnia Przedsiębiorczości klasa II FP zaprasza wszystkich uczniów klas I i II-ich do wzięcia udziału w przedsięwzięciu „Miasto przyszłości”. Czekamy na innowacyjne rozwiązania przygotowane w formie prezentacji. Więcej szczegółów zawartych jest w regulaminie. Świetna przygoda z ekspertami, super nagrody i wesoła rywalizacja czekają. Nie zwlekajcie, bo liczy się każdy pomysł! 

Więcej informacji na: 

  • Instagramie: @dzien_przedsiebiorczosci2021 
  • Facebooku XXVI LO w Łodzi 
  • stronie XXVI LO w Łodzi: www.lo26.pl