XXVI LO w Łodzi

Muzeum w Liceum

Dzięki Fundacji NIEZŁA SZTUKA już dziś w naszej szkole możemy podziwiać wystawę prezentującą reprodukcje 10 obrazów polskich malarzy takich jak Matejko, Wyspiański, Boznańska czy Witkacy w ramach projektu "Muzeum w Liceum". Każdy z obrazów opatrzony jest kodem QR, umożliwiającym poznanie biografii twórcy w formie plików tekstowych lub w wersji audio.

Wystawa

Wystawa

Pierwszy raz w historii naszej szkoły wernisaż nie był tak uroczysty, jak przystało na te mury (ale gdy wrócimy do szkoły, z pewnością to nadrobimy), jednak już dziś zachęcamy do samodzielnego odkrywania wybitnych polskich dzieł i ich twórców pod tym linkiem - głosów wielkim artystom polskim użyczyli Danuta Stenka, Jerzy Stuhr, Maciej Stuhr, Bartłomiej Topa i Joanna Trzepiecińska www.niezlasztuka.net/tag/muzeum-w-liceum

"Ekspozycje edukacyjne - jak przekonuje Konrad Szukalski, wiceprezes Domu Aukcyjnego Agra-Art - na stałe umieszczone w szkołach będą jak ziarno, które miejmy nadzieję przyniesie plon w postaci dorosłych ludzi kochających sztukę. A to bardzo rozwija, zmienia nasze patrzenie na wszystko, co nas otacza. Podróże nabierają nowego smaku, muzea przyciągają jak magnes i sztuka przenika do naszej codzienności. Nasi najbardziej wierni klienci – kolekcjonerzy wspominają, że ich droga do pasjonowania się sztuką zaczęła się właśnie w dzieciństwie – w muzeum, do którego zaprowadzili ich rodzice." Zapraszamy więc do Muzeum w naszym Liceum!