XXVI LO w Łodzi

X edycja Wojewódzkiego Konkursu Literackiego i Artystycznego "W świecie wartości moralnych"

Drodzy Finaliści! Szanowni Opiekunowie!

Organizatorzy jubileuszowej, X edycji Wojewódzkiego Konkursu Literackiego i Artystycznego "W świecie wartości moralnych" serdecznie witają na gali finałowej. Tym razem udział w niej wymaga ożywienia w wyobraźni ludzi, którzy rokrocznie w grudniu spotykali się w murach XXVI Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi. Usiądźcie wygodnie, wysłuchajcie pełnego gratulacji przemówienia Przewodniczącej Jury dr Magdaleny Lachman z Katedry Literatury Polskiej XX i XXI wieku UŁ, refleksji pozostałych członków Komisji Konkursowej: dr. Adama Gogacza, pracownika Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego i Fundacji Centrum Doskonalenia i Nauki, dr Joanny Miksy z Instytutu Etyki Uniwersytetu Łódzkiego oraz p. Danuty Góreckiej z Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w Łodzi.

Słychać już fanfary - to znak, że rozpoczynamy wręczanie nagród. Zapraszamy więc nagrodzonych w kategorii artystycznej ze szkół podstawowych: Aleksandrę Machałę z XXV LO - laureatkę 1. miejsca, Katarzynę Zabost z XXV LO - zdobywczynię 2. lokaty i  Kingę Pajęczewską z XX LO, którą nagrodzono trzecim miejscem. Jak zwykle zapraszamy do podziwiania wystawionych w sali nagrodzonych prac.

Prosimy też o wyobrażenie sobie, że właśnie na środek wychodzą laureatki kategorii literackiej ze szkół podstawowych: zwyciężyła tu Marta Wieteska z XXVI LO, a tuż za nią uplasowała się Karolina Szymczak z XXV LO. Tu z pewnością pojawiłyby się gratulacje i podziękowania. Mamy nadzieję, że tym razem wyręczą nas w tym opiekunowie (dziękujemy).

A my na środek zapraszamy laureatów kategorii artystycznej ze szkół ponadgimnazjalnych: Magdalenę Depcik z Zespołu Szkół nr 2 w Pabianicach - laureatkę 1. miejsca, nagrodzoną 2. miejscem Laurę Kowalewską z XXV LO i Ewelinę Sobczak z XXVI LO - zdobywczynię 3. miejsca. W tej kategorii jury przyznało także wyróżnienie, które trafia do rąk Mateusza Muszyńskiego z Zespołu Szkół nr 2 w Pabianicach. 

Słychać znów fanfary? To znak, że po nagrodzonych młodych artystach na środek sali wychodzą laureaci kategorii literackiej ze szkół ponadgimnazjalnych: Piotr Czestkowski z XXVI LO - zwycięzca, Maja Kuśmierczyk z XXV LO - nagrodzona 2. miejscem i  Anna Chojnacka z XXVI LO, zdobywczyni 3. miejsca. Do tej grupy dołącza jeszcze wyróżniona uczennica XXVI LO - Aleksandra Maryniak. Słyszycie te brawa, prawda?

Nie, dyplomów i nagród nie musicie sobie wyobrażać. Są prawdziwe, już stoją i czekają na doręczenie (postaramy się zdążyć przed Mikołajem...). Dziękujemy za ufundowanie nagród Radzie Rodziców XXVI LO, a pani dyrektor Małgorzacie Wiśniewskiej za pełne ciepłych słów przemówienie podsumowujące galę finałową. 

A teraz rozsiądźcie się wygodnie i - jak zwykle - wysłuchajcie wykładu dr Adama Gogacza zatytułowanego "Ograniczenia""

https://www.youtube.com/watch?v=dUZlwyK9LcY&feature=youtu.be

 
Dr Adam K. Gogacz o tym, co wedle różnych filozofów nas ogranicza - film na zakończenie konkursu etycznego w XXVI LO w Łodzi
www.youtube.com

Szanowni Państwo, planując jubileuszową galę X edycji Wojewódzkiego Konkursu Literackiego i Artystycznego "W świecie wartości moralnych" nie przypuszczałyśmy, że będzie tak odbiegała od naszych wcześniejszych spotkań w gmachu XXVI LO. Dziękujemy, że byliście tam z nami. Do zobaczenia (oby!) za rok.

 

                                                                                    organizatorki: Anna Horwat i Anna Kołaczkowska