XXVI LO w Łodzi

Inny niż zwykle Dzień Przedsiębiorczości na Dzień Dziecka w XXVI LO

Jak bawiliśmy się w czasie pandemii  

1 czerwca podsumowaliśmy XIV Dzień Przedsiębiorczości w naszej szkole, który w tym roku odbył się pod hasłem „Promocja podstawą sukcesu”. Od czternastu lat w Dzień Dziecka organizowany jest finał projektu edukacyjnego z zakresu doradztwa zawodowego. W tym roku wydarzenie to, musiało odbyć się w bardzo nietypowej formie. W związku z panującą pandemią wszystko działo się zdalnie, za pomocą szkolnego Facebook’a, Librusa, Office’a oraz strony szkoły. Pomimo wielu trudności uczniowie XXVI LO ponownie wykazali się niesamowitym zapałem, kreatywnością i niepowtarzalną wolą walki, przez co pokazali siłę swoich charakterów.

Ostateczna forma naszego konkursu odbiegła od początkowych planów. Jeszcze w budynku szkoły udało nam się zorganizować spotkanie liderów i wylosowanie przedmiotów, które stały się obiektami reklam. Wśród nich znalazły się rzeczy codziennego użytku takie jak durszlak, sznurówki czy serwetka. Niestety później zaczęły się schody. W związku z zamknięciem szkół, a później i z zakazem wychodzenia z domu osób poniżej 18 roku życia, musieliśmy poddać plan naszego wydarzenia lekkiej modernizacji. Z bólem serca zrezygnowaliśmy z formy drugiego etapu i wspólnego spotkania w auli. Zamiast tego, najlepsze filmy pojawiły się na szkolnym Facebook’u. Był to dobry krok, bo dzięki udostępnieniom na licznych grupach, o naszym XXVI LO usłyszały tysiące osób! Można było to zauważyć po liczbie oddanych głosów i komentarzy. Projekty naszych uczniów okazały się strzałem w dziesiątkę, nie brakowało w nich poczucia humoru i dobrej zabawy. Można je nadal podziwiać na szkolnym FB. Jednak reguły gry są sztywne, a zwycięzca musi być jeden.

Pierwsze miejsce zdobyła klasa I EG, która urzekła odbiorców reklamą sznurówki. Film otrzymał 1471 głosów.

Jeżeli chcecie zobaczyć zwycięską reklamę zapraszamy https://www.facebook.com/152299204978102/videos/3212659322092194/

Reklama sznurówka

Jednak wygranymi jesteśmy wszyscy. Wspólnie stworzyliśmy i byliśmy uczestnikami czegoś niesamowitego i niepowtarzalnego, zapisaliśmy się na kartach historii naszej szkoły tworząc coś, co w związku panującą pandemią wydawało się niemożliwe.

Szczególnie chcielibyśmy też podziękować naszemu sponsorowi, firmie „PAFANA” dzięki której nasi uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe.

Jeszcze raz dziękujemy Dyrekcji, firmie PAFANA, Pani Profesor Małgorzacie Bartosiak-Sikorzyńskiej, Pani Profesor Agnieszce Brzezińskiej, oraz koleżankom i kolegom za wkład, zaangażowanie i umożliwienie organizacji tego przedsięwzięcia.

Dziękujemy,

Klasa IDG