XXVI LO w Łodzi

»Statut

Dni otwarte online na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego

Szanowni Państwo,

Wydział Zarządzania UŁ chciałby bardzo serdecznie zaprosić Państwa na spotkania online, które umożliwią poznanie różnych kierunków studiów i podjęcie właściwej decyzji edukacyjnej.

Przez dwa miesiące będziemy spotykać się na żywo online i opowiadać o studiach I stopnia. Do udziału w spotkaniach zaprosiliśmy wykładowców, studentów i absolwentów. Uczestnicy będą mogli zadawać pytania na czacie. Wstęp jest wolny i nie trzeba posiadać konta na MS Teams, by oglądać wydarzenie na żywo.

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/2kPXhmzc7

Strona www projektu: https://bit.ly/3eKUnnw

 


 

Oprócz tego w najbliższym tygodniu 24 marca o godz. 18.00 na platformie MS Teams odbędzie wykład na temat cyfryzacji. To doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej na temat najnowszych technologii informacyjnych i komunikacyjnych.

Link do spotkania: https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_OGVjZDQ2MTItODBkYy00N2FkLWFiYzUtZGQ3YmIzM2M3Zjk0%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%2263441aef-da0e-4397-bb7e-f9d4705e963b%22%2c%22Oid%22%3a%225df9f566-519b-40a2-9047-dac5c1d0a61c%22%7d

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/3Ixq1LrWq


 

XXV edycja FETY

Drodzy uczniowie, koledzy i koleżanki

Serdecznie zachęcamy do wyrażenia siebie podczas XXV edycji FETY. Możecie kreatywnie wykorzystać Wasze pomysły, pokazać światu jak rozumiecie i co widzicie podczas "Snu na jawie"- bo takie hasło przyświeca w tym roku naszemu Festiwalowi. Nie myślcie zbyt długo, zachęcamy do zapoznania się z regulaminem na stronie www.feta.lo26.pl, wysłania zgłoszenia  oraz przysłania pracy do 9 kwietnia. Gwarantujemy wspaniałe nagrody, niezapomniane emocje oraz możliwość wstąpienia na ścieżkę artystycznej przygody.

 

Więcej informacji na naszej stronie, FB i IG

 

Organizatorzy, którzy tworzą FETĘ pomimo różnych przeciwności:-)

 


 

Dzień Patrona 2021

Pragniemy poinformować Was o wynikach konkursów zorganizowanych przez uczniów kl. 2AG z okazji Dnia Patrona. Pomimo utrudnionych warunków, w jakich przyszło nam teraz pracować, tradycji stało się zadość i udało nam się przeprowadzić kolejną edycję konkursu, choć tym razem w wersji online.
 
Uczniowie wszystkich klas pierwszych dzielenie rywalizowali ze sobą w czterech kategoriach. Oto zwycięzcy!
 
  • • Konkurs literacki na najlepsze opowiadanie przedstawiające fragment życia K. K. Baczyńskiego: 1 miejsce - Joachim Klepaczko kl. 1b
  • • Konkurs recytatorski na najlepszą recytację wiersza pt. „Elegia o… [chłopcu polskim] K. K. Baczyńskiego: 1 miejsce - Jerzy Szwankowski kl. 1e; wyróżnienia: Marcin Twardowski kl. 1c oraz Piotr Kacprzak kl. 1a
  • • Konkurs plastyczny na najlepsze wykonanie portretu K. K. Baczyńskiego: 1 miejsce - Karolina Miazek kl. 1e; wyróżnienia: Julia Szlompek kl. 1a oraz Marta Wieteska kl. 1c
  • • Konkurs wiedzy o patronie: 1 miejsce - Maciej Kowalski kl. 1c; wyróżnienia: Michał Ogłuszka 1d1 oraz Patryk Marciniak 1d2
 
Gratulujemy oraz serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursów. To ważne, abyśmy pomimo pandemii pozostali aktywni.
A tutaj możecie przeczytać opowiadanie:

Wyniki konkursu na najlepsze tłumaczenie na jęz. angielski wiersza K.K. Baczyńskiego “Z lasu”

Jest nam niezmiernie miło ogłosić wyniki konkursu na najlepsze tłumaczenie na jęz. angielski wiersza K.K. Baczyńskiego “Z lasu”.
I miejsce - Laura Barańska kl. 2cg
II miejsce - Natalia Katafiasz kl. 2cg
III miejsce - Jan Mikołajczyk kl. 2cp
wyróżnienia - Aleksandra Maryniak k. 2ag oraz Natalia Andrejkow kl. 2cp.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za nadesłanie swoich prac, poziom w tym roku był wyjątkowo wysoki. Tak trzymajcie i liczymy na Wasze tłumaczenia również w następnej edycji konkursu.

Laureatom serdecznie gratulujemy! Wasz wysiłek zostanie doceniony, bo już niedługo zaprosimy Was do szkoły po odbiór nagród rzeczowych i dyplomów.

A tutaj możecie przeczytać nagrodzone tłumaczenia:
https://tiny.pl/rnl3h

XV Dzień Przedsiębiorczości

Koleżanki i koledzy, 

zastanawialiście się w jakim mieście chcielibyście uczyć się, pracować i spędzać czas wolny? Jesteście ciekawi jak może wyglądać miasto przyszłości?  A może wyróżniacie się nieszablonowym myśleniem i kreatywnymi pomysłami? To konkurs dla Was.  

 

Z okazji XV Dnia Przedsiębiorczości klasa II FP zaprasza wszystkich uczniów klas I i II-ich do wzięcia udziału w przedsięwzięciu „Miasto przyszłości”. Czekamy na innowacyjne rozwiązania przygotowane w formie prezentacji. Więcej szczegółów zawartych jest w regulaminie. Świetna przygoda z ekspertami, super nagrody i wesoła rywalizacja czekają. Nie zwlekajcie, bo liczy się każdy pomysł! 

Więcej informacji na: 

  • Instagramie: @dzien_przedsiebiorczosci2021 
  • Facebooku XXVI LO w Łodzi 
  • stronie XXVI LO w Łodzi: www.lo26.pl