XXVI LO w Łodzi

»Karate tradycyjne

Karate tradycyjne - Jan Pieczka

 

Moja przygoda z karate tradycyjnym zaczęła się dawno temu, bo już w 1998 r. a więc w momencie, kiedy miałem zaledwie 5 lat. Niektórym może się wydawać, że tak wczesny wiek to zbyt wcześnie, aby posyłać dziecko na takie zajęcia – nic bardziej mylnego.

Tak naprawdę na karate byłem poniekąd „skazany” już przed swoimi narodzinami, ponieważ mój tata – Janusz Pieczka – jest trenerem tej dyscypliny. Jak dziś pamiętam swój pierwszy trening – w salonie, na środku pokoju tata zaznajamiał mnie z tą dyscypliną. Po godzinnych zajęciach nadal było mi mało i krzyczałem: „A co teraz będziemy robić? Ja chcę jeszcze!”.

W pierwszych latach treningi przybierały bardziej formę ćwiczeń ogólnorozwojowych i kształtujących technikę. Muszę przyznać, że byłem niesfornym podopiecznym – wygłupy, wiercenie się i tym podobne wybryki były wówczas standardem. W zawodach po raz pierwszy wystartowałem niewiele później stawiając pierwszy krok na ścieżce zawodniczej.

Dziś po setkach godzin treningu, wielu zawodach i obozach nadal jest we mnie mnóstwo chęci i zaangażowania. Wciąż próbuję się doskonalić i pielęgnować takie nabyte cechy jak bycie zdyscyplinowanym, solidnym czy skoncentrowanym na wykonywanym zadaniu. Mimo, że niekiedy nie mam ochoty iść na trening robię to, a po skończonych zajęciach jestem zadowolony z tego wszystkiego, co zostawiłem na sali – serca i potu!

Karate miało bardzo duży wpływ na to kim jestem w dniu dzisiejszym. To na treningach mogę odreagować po ciężkim dniu i spotkać się z wieloma znajomymi. Nauczyłem się również, że tak jak powiedział kiedyś Bruce Lee w „Wejściu Smoka” „najlepszą sztuką walki jest sztuka walki bez walki”.

Wszystkich serdecznie zachęcam do uprawiania tej dyscypliny sportu.

 

Jan Pieczka

 

Osiągnięcia

- wielokrotny medalista Okręgowej Ligii Karate Tradycyjnego województwa łódzkiego
- 3. miejsce w konkurencji kumite, I Puchar Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym (Włocławek 2001)
- 3. miejsce w konkurencji kumite i 5. w konkurencji en-bu, II Puchar Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym (Włocławek 2002)
- 2. miejsce w konkurencji kata i 3. w konkurencji en-bu, III Puchar Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym (Lublin 2003)
- 3. miejsce w konkurencji kata indywidualne, kata drużynowe i en-bu, IV Puchar Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym (Kluczbork 2004)
- Nagroda dla najlepszego zawodnika Okręgowej Ligii Karate Tradycyjnego województwa łódzkiego w grupie młodzików (2004)
- 1. miejsce w konkurencji kata, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, (Zgierz 2005)
- Nagroda dla najlepszego zawodnika Okręgowej Ligii Karate Tradycyjnego województwa łódzkiego w grupie młodzików (2005)
- 1. miejsce w konkurencji kata i 2. w konkurencji en-bu, V Puchar Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym (Włocławek 2005)
- 3. miejsce w konkurencji fukugo, XIX Mistrzostwa Polski Juniorów Mł. w Karate Tradycyjnym (Lublin 2008)
- 1. miejsce w konkurencji kumite i fukugo, XX Mistrzostwa Polski Juniorów Mł. w Karate Tradycyjnym (Lublin 2009)
- Nagroda dla najlepszego zawodnika Okręgowej Ligii Karate Tradycyjnego województwa łódzkiego w grupie juniorów młodszych (2009)
- 1. miejsce w konkurencji kumite, XXI Mistrzostwa Polski Juniorów w Karate Tradycyjnym (Bydgoszcz 2010)

 

Zdjęcia